Dato: Sted & Dommer: Arrangør: Klasse & placering:
.      
2018.04.14 Grossenapse, DE – Dommer: Torbjörn Skaar, S  Club ELSA  Jugens KLasse: V 
2018.04.08 Chemnitz, DE – Dommer: Burkhard Seibel, DE  VDH International udstilling  Jugend Klasse: Sg3 
2018.03.03 Kolding, DK – Dommer: Christine Værmholt Preisler, DK  DKK  Kreds 4 – uofficiel udstilling (Skue)  Junior Klasse: Excl.1 + bedste junior 
2018.02.17 Nørager, DK – Dommer: Mette Aunsberg, DK  DKK Kreds 7 – uofficiel udstilling (skue)  Junior Klasse: Excl.2 + 2. bedste han 
2018.02.10 Fredericia, DK – Dommer: Antoan J. Hlebarov, BUL  DKK – International Udstilling  Junior Klasse: Excl.5
2018.01.13 Århus, DK – Dommer: Erling Kjær Pedersen, DK  DKK Kreds 6  – Uofficiel Udstilling (Skue) Junior Klasse: Excl 1 + 2. bedste han 
2017.12.10 Kassel, DE – Dommer: Marjon Eshuis-Frank NL  VDH – International Udstilling  Junior Klasse: SG 
2017.12.09 Kassel, DE – Dommer: Gerda Kastl, DE  VDH – National Udstilling  Junior Klasse: SG 
2017.12.03 Billund, DK – Dommer: Inga Bonnez, DK  DKK Kreds 5 – skue  Junior Klasse: Excl.1 + bedste han + BIM 
2017.11.19 Heidenau, DE – Dommer: E. Detkina, RUS  Club RRCD  Junior Klasse: V2 m. Jug. Res. CAC VDH + Club RRCD 
2017.11.10 Fridensdorf, DE – Dommer: Dr. Steffen Schock, DE  Club RRCD  Junior Klasse: SG2 
2017.11.09 Leipzig, DE – Dommer: Philip John, IND  VDH – WDS (World Dog Show)  Junior Klasse: V –  total 29 junior hanner 
2017.11.05 Herning, DK – Dommer: Jette Vind Ramvad, DK  DKK International udstilling  Junior Klasse: Excl. 2 m. CK + 5. bedste han 
2017.11.04 Herning, DK – Dommer: Leif-Herman Wilberg,NO  DKK – International udstilling  Junior Klasse: VG3 
2017.09.30 Rostock, DE – Dommer: Karin von Klavern, DE  VDH – international udstilling  Hvalpe Klasse: VV1
2017.09.17 Hamburg, DE – Dommer: Dr. Peter Beyersdorf, DE  Club RRCD  Hvalpe Klasse: VV3 
2017.09.16 Hamburg, DE – Dommer: Ursula Timmy Ralfe, ZA  Club RRCD  Hvalpe Klasse: VV2 
02.09.2017 Billund, DK – Dommer: Sarka Stusakova, CZ  RRK  Hvalpe Klasse: SL3 
27.08.2017 Kolding, DK – Dommer: Rikke Andersen, DK  Skue – DKK Kreds 4  Hvalpe Klasse: SL1 + BIS3-hvalp 
06.08.2017 Bremen, DE – Dommer: V. Grigorovo, BG VDH -National udstilling Hvalpeklasse: VV1
05.08.2017 Bremen, DE – Dommer: Marion Riedel, DE VDH – International udstilling Hvalpeklasse: VV1
2017.07.01 Herning, DK – Dommer: Kaj Falk Andreasen, DK  DKK – Kreds 11 – uofficiel udstilling (skue) Babyklasse: SL1 
11.06.2017 Vejen, DK – Dommer: Ann Carlström, SE  DKK  Baby Klasse: SL2 
10.06.2017 Vejen, DK – Dommer: Liliane de Ridder-Onghera, BE  DKK Babyklasse: SL2
04.06.2017 Bad Blankenburg, DE, Dommer: Claudua Pelzmann-Kraus, A Club RRCD Babyklasse: vv1
03.06.2017 Bad Blankenburg, DE – Dommer: Roland Spörr, A Club RRCD Babyklasse: vv1

 

Dato: Sted & Dommer: Arrangør: Klasse & Placering:
.
25.05.2017 Stepping, DK – Dommer: Gitte Finnich Pedersen, DK FDA Baby Klasse: SL2
23.04.2017 Sagard, DE – Dommer: Ursula Timmy Ralfe, ZA Klub RRCD Baby-parade
22.04.2017 Sagard, DE – Dommer Burkhard Seibel, DE Klub RRCD Baby- parade