Dato: Sted & Dommer: Arrangør: Klasse & placering:
.
2019.10.05 Rostock, DE – Dommer: Steffen Schock, DE VDH – International Udstilling Mellem Klasse: V2 m. Res. CAC VDH
2019.09.01 Billund, DK – Dommer: Denise Flaim, USD RRK Junior Klasse: Ecxl. 2 m. CK
2019.08.31 Billund, DK – Dommer: Diane Stratton, AUS RRK Junior Klasse: Ecxl.1 m. Jun. CAC DKK + RRK + CK + 2. btkl2 c. Res. CAC + DANSK JUNIOR CHAMPION DKK + DANSK KLUB CHAMPION RRK
2019.08.25 Leipzig, DE – Dommer: Dr. Peter Beydersdorf, DE VDH – GERMAN WINNER SHOW Mellem Klasse: V1 m. CAC VDH (Grundet German Winner Show udløser denne placering 2 x CAC) + bedste tæve m. CACIB & CAC RRCD + BOS samt titlen German Winner 2019
2019.08.24 Leipzig, DE – Dommer: Marion Riedel, DE VDH – International udstilling Mellem Klasse: V3
2019.08.04 Hude, De – Dommer: Roland Spörr, A VDH – National udstilling Junior Klasse: V2 m. Res. CAC VDH + Club RRCD
2019.08.03 Hude, DE – Dommer: Burkhard Seibel, DE VDH – International udstilling Junior Klasse: V3
2019.07.28 Hamburg, DE – Dommer: Lisbet Mach, CH Club RRCD – Open Air Show Junior Klasse: V3
2019.07.27 Hamburg, DE – Dommer: Hassi Assenmacher-Feyel, DE Club RRCD – Open Air Show Junior Klasse: V1 m. Jug.CAC VDH + Club RRCD, Bedste Junior – Hamburg 2019 Jugendsiegerin + BOS
2019.07.07 Hannover, DE – Dommer: Martin Klopsch, DE VDH – International udstilling Junior Klasse: V2 m. Res. CAC VDH (bliver konveteret til 1 fuldgyldigt CAC) + Club DZRR
2019.07.06 Hannover, DE – Dommer: Horst Kettendörfer, DE VDH – International udstilling Junior Klasse: V1 m. Jug. CAC VDH + Club DZRR + Bedste junior – Hannover Jugendsiegerin 2019 + NY TYSK JUNIOR CHAMPION VDH
2019.06.22 Vejen, DK – Dommer: Stinne Elgaard, DK DKK Junior Klasse: Ecxl.1 m. CK + 3. bedste tæve m. Res. CAC
2019.06.21 Vejen, DK – Dommer: Benny Blidh von Schedvin, SE DKK Junior Klasse: Excl.2 m. CK + Res. Jun. CAC
2019.06.09 Kirchheim, DE – Dommer: Lothar Schneider, DE Club RRCD Junior Klasse: V1 m. CAC VDH + CLUB RRCD, Bedste junior, Clubjugendsiegerin Kirchheim 2019, BOS

NY TYSK JUNIOR CHAMPION CLUB RRCD

2019.06.08 Kirchheim, DE – Dommer: Olga Grin, RUS Club RRCD Junior Klasse: V1 m. CAC VDH + Club RRCD, Bedste junior + BOB
Status på udstillingsåret 2018/2019 1 officiel udstilling i Danmark i Baby Klasse  m. SL1
1 uofficiel udstilling (skue) i Danmark i Baby Klasse m. SL1
1 officiel udstilling i Danmark i Hvalpe Klasse m. L
2 uofficielle udstillinger i Danmark (skuer) i Danmark i Hvalpe Klasse – begge m. SL1 samt bedste hvalp – heraf 1 som 3. bedste hvalp af alle racer og 1 som BIS4 hvalp ud af 25 fremmødte
3 officielle udstillinger i Tyskland i Hvalpe Klasse – heraf 1 som VV2, 1 som VSP og en som VV (hvis hun havde været stillet i korrekt klasse)
2 officielle udstillinger i Danmark i Junior Klasse – heraf 1 m. Ecxl.1 m. CK samt Jun.CAC samt BTKL2 m. res. CERT og 1 m. Excl.4
1 uofficiel udstilling (skue) i Danmark i Junior Klasse m. Excl. 1 + bedste junior + BTKL.1 + BIR + BIG1
3 officielle udstillinger i Tyskland i Junior Klasse – alle m. V1 m. Jug. CAC – heraf 2 som bedste junior og 1 som bedste tæve + BOS og 1 som Junior BIG1
Dato: Sted & dommer: Arrangør: Klasse & placering:
.
2019.05.25 Neumünster, DE – Dommer: Patrik Cederlöf, SE VDH Junior Klasse: V1,  m. Jug.CAC VDH + Club ELSA + Bedste Junior, JUNIOR BIG1 – Neumünster Jugensiegerin 2019
2019.04.27 Strib, DK – Dommer: Henk Salm, NL RRK Junior Klasse: Excl. 1 m. m. CK + jun. CAC & Klub Jun. CAC, 2. Bedste tæve m. Res.CAC
2019.04.14 Glowe, DE – Dommer: Peter Beiersdorf, DE Club RRCD Junior Klasse: V1 m. Jug. CAC VDH + Club RRCD – Landesjugendsiegerin, Bedste tæve + BOS
2019.04.13 Glowe, DE – Dommer: Gisa Schicker, DE Club RRCD Junior Klasse: V1 m. Jug-CAC VDH + Club RRCD, bedste junior + BOS
2019.02.16 Nørager, DK – Dommer: Kim Vigsø Nielsen, DK DKK Kreds 7 Uofficiel udstilling (skue) Junior Klasse: Ecxl 1, bedste junior, BTKL1, BIR, BIG1
2019.02.09 Fredericia, DK – Dommer: Michael Leonard, Irland DKK International udstilling Junior Klasse: Excl4
2019.01.27 Hamburg, DE – Dommer: Lothar Schneider, DE Club RRCD Hvalpe Klasse: VV – desværre ingen placering, da jeg havde fået hende tilmeldt i forkert klasse
2019.01.12 Århus, DK – Dommer: Kim Bay, DK DKK – Kreds 6 – uofficiel udstilling (skue) Hvalpe Klasse: SL1 + Bedste hvalp + BIS4 hvalp ud af 25 fremmødte
2018.12.09 Kassel; DE – Dommer: Burkhard Seibel, DE VDH – International Udstilling Hvalpe Klasse: VSP
2018.12.08 Kassel, DE – Dommer: Ursula Timmy Ralfe, ZA VDH – National Udstilling Hvalpe Klasse: VV2
2018.12.01 Billund, DK – Dommer: R.A.W. Searle, UK RRK Hvalpe Klasse: L
2018.11.17 Kolding, DK – Dommer: Leif Lehmann Jørgensen, DK DKK Kreds 4 – skue Hvalpe Klasse: SL1 + bedste hvalp + 3. bedste hvalp af alle racer (12)
2018.11.04 Herning, DK – Dommer: Leif Lehmann Jørgensen, DK DKK – International udstilling  Baby Klasse: SL1 + bedste baby 
2018.09.16 Kolding, DK – Dommer: Michael Hammerich, DK DKK Kreds 4 – skue Baby Klasse: SL1