Dato Sted & Dommer: Arrangør: Klasse & Placering:
2024.02.11 Fredericia, DK – Dommer: Borge Espenland, NO  DKK  Champion Klasse: ERxcl. 1 m. CK, Bedste tæve m. CACIB, BOB 
2023.12.02  Strøby, DK – Dommer: Morten Matthes, DK  RRK  Champion Klasse: Excl. 3 m. CK samt 3. bedste tæve 
2023.11.12  Herning, DK – Dommer: Eva Liljekvist Borg, SE  DKK – International udstilling  Champion Klasse: Excl.1 m. CK, Bedste tæve m. CACIB, BOB, BIG3
Titler: Dansk Vinder 2023 samt DKK Race Vinder 2023 
2023.11.11 Herning, DK – Dommer: Garard Cox, IRE  DKK – International udstilling Champion Klasse: Excl. 3 m. CK 
2023.11.05 Poznan, PL – Dommer: Dimitrios Antonopoulos, SE PKC – International udstilling + Poznan Winner Champion Klasse: Excl. 1, bedste tæve m. CACIB, BOB, BIG1 

Titel: Poznan Winner 2023

2023.11.04 Poznan, PL – Dommer: Rui Oliverira, PT PKC – International udstilling Champion Klasse: Excl.2 og 2. bedste tæve m. Res. CACIB
2023.09.30 Rostock, DE – Dommer: Ing. Iva Cernohubova, CZ VDH – International udstilling Champion Klasse: V1 m. CAC VDH, bedste tæve m. CAC Club RRCD samt CACIB, BOB og BIG2

Titel: Rostock Sieger 2023

2023.09.24 Roskilde, DK – Dommer: Arnestein Hagen, NO DKK – International udstilling Champion Klasse: Excl.1 m. CK samt 2. bedste tæve
2023.09.23 Roskilde, DK – Dommer: Brigitte Thielemann, DK DKK – International udstilling Champion Klasse: Excl.
2023.09.22 Roskilde, DK – Dommer: Toke Larsen, DK DKK – Nordisk udstilling Champion Klasse: Excl. 1 m. CK – bedste tæve m. Nordisk CAC og BOS

Titel: Vikingevinder 2023

2023.09.03 Horne, DK – Dommer: Johan J. Juslin, FIN DKK – Nordisk udstilling Champion Klasse: Excl. 2 m. CK, 2. bedste tæve m. Res. Nordisk CAC.
2023.08.27 Søften, Dk – Dommer: L. A. Barnes, GB RRK Champion Klasse: Excl.3 m. CK
2023.08.26 Søften, DK – Dommer: Tinny U. Ralfe, ZA RRK Champion Klasse: Excl.3 m. CK
2023.08.20 Vejen, Dk – Dommer: Åke Cronander, SE DKK – International udstilling Champion Klasse: Excl.2 m. CK, 4. bedste tæve
2023.08.19 Vejen, Dk – Dommer: Svein E. Bjørnes, DK DKK – Nordisk udstilling Champion Klasse: Excl.1 m. CK, bedste tæve m. Nordisk CAC, BOB samt BIG3
2023.08.18 Vejen, DK – Dommer: Jari Partanen, NO DKK – International udstilling Champion Klasse: Excl2 m. CK, 2. Bedste tæve m. Res. CACIB
       
Status på udstillingsåret 2022/2023 17 officielle udstillinger i Champion Klasse i Danmark – 12 m. Excl.1 m. CK heraf 6 som BOB heraf 2 som BIG 2, 1 som BIG 3 og 1 som BIG 4 og 2 som BOS, 2. som 2. bedste tæve, 1 som 3. bedste tæve, 1 m. Excl2 1 m. Excl.3 og 3 med Excl.4

6 officielle udstillinger i Champion Klasse i Tyskland –  4 m. V1 heraf 2 som BOB og 2 som BOS, 1 som V2 samt 2. bedste tæve og 1 som V3

Titler: CLUBSIEGERIN ENNEPETAL 2022, HH-SIEGERIN 2022, KBHV2022, ÅRETS DKK-RACEVINDER 2022, AGRIA WINNER 2023,

       
2023.05.20 Sunds, DK – Dommer: John Sigve Berg, SE RRK – EDS Club Show Champion Klasse: Excl 4 m. CK
2023.05.19 Herning, Dk – Dommer: George Kostopoulos, Grækenland Agria Winner 2023 Champion Klasse: Excl.1 m. CK, bedste tæve samt BOS

Titel: Agria Winner 2023

2023.05.18 Herning, DK – Dommer: Christian Jouanchicot, FR European Dog Show 2023 Champion Klasse: Excl4 m. CK samt 8. bedste tæve
2023.04.29 Årslev, DK – Dommer: Tuula Savolainen, Fin RRK Champion Klasse: Excl1 m. CK, bedste tæve og BOB
2023.04.23 Sagard, DE – Dommer: Gwen Ford, AUS Club RRCD Champion Klasse : V2 m. Res.CAC VDH, 2 bedste tæve m. Res.CAC Club RRCD
2023.04.06 Nykøbing F, DK – Dommer: Gunnar Nymann, DK DKK – Nordisk udstilling Champion Klasse: Excl1 m. CK, bedste tæve m. Nordisk CAC, BOB samt BIG4

Titel Guldborgsund Vinder 2023

2023.02.11 Fredericia, DK – Dommer: Stinne Elgaard, DK DKK – International udstilling Champion Klasse: Excl1 m. CK, bedste tæve m. CACIB, BOB og BIG3
2022.12.03 Søften, DK – Dommer: Sandra Piscedda RRK Champion Klasse: Excl. 2 m. CK
2022.11.13 Herning, DK – Dommer: Kresten Scheel, DK DKK – International udstilling Champion Klasse: Excl1 m. CK, bedste tæve m. CACIB samt BIM

Titel: DKV2022

2022.11.12 Herning, DK – Dommer: Svend Erik Løvenkjær, DK DKK – International udstilling (Winter Wonder Show) Champion Klasse: Excl1 m. CK, bedcste tæve m. CACIB, BOB samt BIG2

Årets DKK-racevinder 2022 (hun kan, med dagens resultat) ikke hentes af hendes nærmeste konkurrent i denne konkurrence) INTERNATIONAL CACIB DOG SHOW 2022 – YouTube

2022.09.24 Ballerup, Dk – Dommer: Per Lundström, SE DKK – International udstilling Champion Klasse: Excl1 m. CK, bedste tæve m. CACIB, BOB samt BIG2

Titel: KBHV2022

2022.09.10 Hoisdorf, DE – Dommer: Hana Pankova, CZ Club ELSA Champion Klasse: V1 m. CAC VDH, bedste tæve m. CAC Club ELSA, BOB
2202.09.04 Strøby, DK – Dommer: Linda Costa, AUS RRK – Racebs 100 års jubilæum Champion Klasse: Excl. 4 m CK
2022.09.03 Strøby, DK – Dommer: Orit Nevo, Israel RRK – 40 års jubilæumsshow Champion Klasse: Excl1 m. CK, bedste tæve og BOB, bedste danske opdræt

Titel: RRK 40 års jubilæumsvinder

2022.08.14 Rønne, DK – Dommer: Josè Homem De Mello, PT DKK – International udstilling Champion Klasse: Excl1 m. CK og CACIB samt 2. bedste tæve
2022.08.13 Rønne, DK – Dommer: Christine Watson, Cypern DKK – Nordisk udstilling Champion Klasse: Excl1 m. CK samt 3. bedste tæve
2022.08.12 Rønne, DK – Dommer: Martin Johansson, SE DKK – International udstilling Champion Klasse: Excl.2 m. CK samt 3. bedste tæve
2022.07.03 Hamburg, DE – Dommer: Claudia Hoberg, NIC Club RRCD Champion Klasse : V1 m. CAC VDH, bedste tæve m. CAC Club RRCD, BOB

Titel : HH-siegerin 2022

2022.07.02 Hamburg, DE – Dommer: Güllix, DE Club RRCD Champion Klasse: V1 m. CAC VDH, bedste tæve m. CAC Club RRCD, BOS
2022.06.19 Vejen, DK – Dommer: Jan G. Coppens, NL DKK – International udstilling Champion Klasse: Excl.1 m. CK og CACIB samt 2. bedste tæve
2022.06.18 Vejen, DK – Dommer: Dagmar Klein, RO DKK – Nordisk udstilling Champion Klasse: Excl.3 m. CK
2022.06.17 Vejen, DK – Dommer: Mette Aunsberg, DK DKK – International udstilling Champion Klasse: Excl.1 m. CK og Res. CACIB
2022.06.05 Ennepetal, DE – Dommer: Herbert Klemann, DE Club RRCD Champion Klasse: V1 m. CAC VDH, bedste tæve samt BOS

Titel: Clubsiegerin Ennepetal 2022

2022.06.04 Ennepetal, DE – Dommer: Roland Spörr, A Club RRCD Champion Klasse: V3
       
Status på udstillingsåret 2021/2022 17 officielle udstilling i  Danmark i Champion Klasse – heraf 14 m. Ecxl.1 m. CK –  7 som BOB og heraf 2 som BIG2 og 5 som BOS, 1 som 2. bedste tæve, 3 m. Ecxl.2 m. CK heraf 2 som 2. bedste tæve og 1 som 4. bedste tæve, 1 officiel udstilling i Sverige i Champion Klasse m. Excl.1 m. CK, BOB og BIG 3
11 officielle udstilling i Champion Klasse i Tyskland – heraf 6 m. V1 – 5 som bedste tæve heraf 2 som BOB heraf 1 som BIG1 og 1 som BIG2 og 1 som 2. bedste tæve samt 3 som BOS, 4 m. V2 heraf 2 som 2. bedste tæve og 1 m. V3
Nye titler: SVENSK CHAMPION, C.I.B., KBHV2021, DKV2021, ÅRHUS VINDER 2022, TYSK KLUB CHAMPION, SIEGER Rostock 2021
og i Rhodesian Ridgeback Klubben: ÅRETS CHAMPION TÆVE 2021/2022, ÅRETS BOS 2021/2022 samt ÅRETS DANSKE OPDRÆT 2021/2022
       
2022.05.28 Århus, DK – Dommer: Shaun Watson, GB DKK – Nordisk udstilling Champion Klasse: Excl.1 m. CK, bedste tæve m. Nordisk CAC, BOB samt BIG2

Titel: Aarhus-vinder 2022

2022.05.15 Roskilde, DK – Dommer: Gitte Finnick Pedersen, DK DKK – International udstilling Champion Klasse: Excl.1 m. CK, CACIB og 2. bedste tæve
2202.05.14 Roskilde, DK – Dommer: Rune Tyvold, NO DKK – international udstilling Champion Klasse: Excl.2 m. CK samt 2. bedste tæve m. Res. CACIB
2022.05.13 Roskilde, Dk – Dommer: Valentinas Stiklius, DKK – Nordisk udstilling Champion Klasse: Excl.1 m. CK, bedste tæve og BOS

Titel: Vikinge Vinder 2022 (VIV2022)

2022.04.24 Strøby, DK – Dommer: Marjon Franke, NL RRK Champion Klasse: Excl.1 m. CK, bedste tæve og BOB
2022.04.16 Malmø, SE – Dommer: Kurt Nilsson, SE SKK – International udstilling Champion Klasse: Excl.1 m. CK, bedste tæve m. CACIB, BOB samt BIG 3 i gruppe 4 og 6

Titel: SVENSK CHAMPION SAMT INTERNATIONAL CHAMPION

2022.04.10 Sagard, DE – Dommer: V. Vojtek, SK Club RRCD Champion Klasse: V2 m. Res. CAC VD
2022.04.09 Sagard, De – Dommer: Ludmilla Fintorova, SK Club RRCD Champion Klasse : V2 m. Res. CAC VDH samt 2. Bedste tæve m. Res. CAC Club RRCD
2022.03.06 Strib, DK – Dommer: Erwin Deutscher, A RRK Champion Klasse: Excl.2 m. CK samt 4. bedste tæve
2022.02.12 Fredericia, DK – Dommer: Helen Tonkson-Koit, EST DKK – International udstilling Champion Klasse: Excl.1 m. CK, bedste tæve m. CACIB, BOB samt BIG2
2021.12.05 Kassel, DE – Dommer: Horst Kettendörfer, DE VDH – International udstilling Champion Klasse: V3
2021.12.04 Kassel, DE – Dommer: Dr. Miklós Levente, H VDH – International udstilling Champion Klasse: V1 m. CAC VDH, bedste tæve m. CACIB, BOB samt BIG1
2021.11.14 Herning, DK – Dommer: Laurent Pichard, CH DKK – International udstilling Champion Klasse: Excl.1 m. CK, bedste tæve m. CACIB samt BOS

Titel: DKV2021

Samt årets (2021) 2. Bedste Rhodesian Ridgeback i DKK-regi

2021.11.13 Herning, DK – Dommer: Jochen Eberhardt, DE DKK – Nordisk udstilling Champion Klasse: Excl.3 m. CK
2021.11.12 Herning, DK – Dommer: Leif-Herman Wilberg, NO DKK – International udstilling Champion Klasse: Excl.1 m. CK, bedste tæve m. CACIB samt CRUFT kvalificeret 2022 samt BOB
2021.10.16 Rostock, DE – Dommer: Ing. Iva Cernohubova, CZ VDH – International udstilling (Club RRCD) Champion Klasse: V1 m. CAC VDH, bedste tæve m. CAC Club RRCD, BOB samt BIG2

Titel: Siegerin Rostock 2021

2021.10.03 Sagard, DE – Dommer: Marie José Melchior, LUX Club RRCD Champion Klasse : V1 m. CAC VDH, bedste tæbe samt BOS

Titel: Landessiegerin Ost 2021

2021.10.02 Sagard, DE – Dommer: Herbert Kleemann, DE Club RRCD Champion Klasse: V1 m. CAC VDH, bedste tæve samt BOS
2021.09.19 Ballerup, DK – Dommer: Gunnar Nymann, DK DKK – International udstilling Champion Klasse: Excl.1 m. CK, bedste tæve, BOB

Titel: KBHV2021

2021.09.12 Søften, DK – Dommer: Arne Foss, NO RRK Champion Klasse: Excl.1 m. CK, bedste tæve + BOB
2021.09.11 Søften, DK – Dommer: Nada Nikolic, DK RRK Champion Klasse: Excl.1 m. CK, bedste tæve + BOB samt Årets  Champion Tæve i RRK 2020/2021 + Årets BOS-hund i RRK 2020/2021 + Årets  danske opdræt 2020/2021
2021-09.05 Ennepetal, DE – Dommer: Ludmilla Fintorova, SK Club RRCD Champion Klasse: V1 m. CAC VDH samt 2. bedste tæve med Res.CAC Club RRCD
2021.09.04 Ennepetal, DE – Dommer: Dr. Peter Beyersdorf, DE Club RRCD Champion Klasse: V2 m. Res.CAC VDH samt 2. bedste tæve m. Res.CAC Club RRCD
2021.07.31 Brørup, DK – Dommer: Sanja Vretenicic,MNED DKK – Nordisk udstilling Champion Klasse: Excl.1 m. CK, bedste tæve m. Nordisk CAC og BOS
2021.06.27 Hamburg, DE – Dommer: Claudia Pelzmann-Kraus, A Club RRCD – Hamburg Open Air Show Champion Klasse: V2 m. Res. CAC VDH
2021.06.26 Hamburg, DE – Dommer: Herbert Klemann, DE Club RRCD – Hamburg Open Air Show Champion Klasse: V1 m. CAC VHD, bedste tæve m. CAC Club RRCD og BOS
2021.06.20 Vejen, Dk – Dommer: Guido Schäfer, DE DKK – International udstilling Champion Klasse: Excl.1 m. CK, bedste tæve m. CACIB og BOS + Cruft kvalificeret 2022
2021.06.19 Vejen, DK – Dommer: John Finnick Pedersen, DK DKK – International udstilling Champion Klasse: Excl. 1 m. CK samt 2. bedste tæve m. Res. CACIB
2021.06.18 Vejen, DK – Dommer: Tino Pehar, KR DKK – Nordisk udstilling Champion Klasse: Excl.1 m. CK, bedste tæve m. Nordisk CAC og BOS
       
Status på udstillingsåret 2020/2021 2 officielle udstilling i Åben Klasse i Danmark 1 m. Excl1 m. CK, bedste tæve, BOB samt bedste bevægelser og bedste danske opdræt og 1 m. Excl2 m. CK og 2. bedste tæve

4 officielle udstillinger i Åben Klasse i Tyskland,  2 som V1 heraf 1 som bedste tæve og BOS og 2 m. V

3 officielle udstillinger i Champion Klasse i Danmark, alle som Excl.1 m. CK heraf 1 som bedste tæve og BOB og 2 som Excl. 2 og 2. bedste tæve

Titler: TYSK CHAMPION VDH OG DANSK CHAMPION, DANSK KLUB CHAMPION RRK

       
2021.05.16 Hadsten, DK – Dommer: Stinne Elgaard, DK RRK Champion Klasse: Excl.1 m. CK samt CAC RRK, 2. bedste tæve

Titel: DANSK KLUB CHAMPION

2021.04.11 Årslev, DK – Dommer: Jessie Borregaard Madsen, DK RRK Champion Klasse: Excl.1 m. CK  samt CAC RRK + 2. bedste tæve
2020.10.04 Korsør, DK – Dommer: Gunner Nymann, DK RRK Champion Klasse: Excl.1 m. CK, + CAC RRK + bedste tæve, BOB
2020.09.13 Ennepetal, DE – Dommer: Henk Salm, NL Club RRCD Åben Klasse: V1 m. CAC VDH (udaf 18 fremmødte)

Titler: TYSK CHAMPION VDH + DANSK DANMARK

2020.09.12 Enneptal, DE – Dommer: Lothar Schneider, DE Club RRCD Åben Klasse: V
2020.09.05 Hadsten, DK – Dommer: Birthe Møller Hansen, DK RRK Åben Klasse: Excl.2 m. CK samt 2. bedste tæve m. Res. CAC
2020.08.29 Strøby, DK – Dommer: Anna Sofie Gothen, DK RRK Åben Klasse: Excl.1 m. CK, bedste tæve m. CAC, BOB + bedste bevægelser + bedste danske opdræt
2020.07.26 Hamburg, DE – Dommer: Marie-Josèe Melchior-Schlechter, LUX Club RRCD – Hamburg Open Air Show Åben Klasse: V1 m. CAC VDH, Bedste tæve m. CAC Club RRCD, BOS

Titel: Hamburg Open Air 2020 Siegerin

2020.07.25 Hamburg, DE – Dommer: Lothar Schneider, DE Club RRCD – Hamburg Open Air Show Åben Klasse: V
       
Status på udstillingsåret 2019/2020 4 officielle udstillinger i Junior Klasse i Danmark – heraf 2 m. Excl1 m. CK + Jun.CAC heraf 1 som 3. bedste tæve m. Res. CAC og 2 m. Excl2 m. CK heraf 1 m. Res. Jun.CAC

Titler: DANSK JUNIOR CHAMPION DKK + DANSK KLUB JUNIOR CHAMPION

8 officielle udstillinger i Junior klasse i Tyksland heraf 4 m. V1 m. Jug.CAC heraf 1 som BOB og 2 som BOS, 2 m. V2 m. Res. Jug.CAC og 2 m. V3

Titler: TYSK JUGEND CHAMPION VDH + TYSK JUGEND CHAMPION Club RRCD, HANNOVER JUGENDSIEGERIN 2019

1 uofficiel udstilling (skue) i Mellem Klasse i Danmark som Excl.1, bedste tæve, BOB og BIS2

4 officielle udstillinger i Mellem Klasse i Danmark – heraf 2 m. Excl1 m. CK heraf 1 som bedste tæve m. CAC og  CACIB samt BOS og 1 som 3. bedste tæve m. Res. CAC og Res. CACIB, 1 som Excl2 m. CK samt 4. bedste tæve og 1 med Excl3

6 officielle udstillinger i Mellem Klasse i Tyskland – 2 m. V1 m. CAC samt bedste tæve m. CACIB heraf 1 som BOB og 1 som BOS, 3 m. V2 m. Res. CAC og 1 m. V3

Titel: GERMAN WINNER 20019

       
2020.02.08 Fredericia, DK – Dommer: Bergt-Åke Borgen, SE DKK – International udstilling Mellem Klasse: Excl.2 m. CK + 4. bedste tæve
2019.12.14 Horne, DK – Dommer: Gitte Finnick Pedersen , DK DKK Kreds 11 (skue) Mellem Klasse: Excl.1, bedste tæve, BOB + BIS2 ud af 41
2019.12.08 Kassel, DE – Dommer: Sàrka Stausàkovà, CZ VDH – International udstilling (Club ELSA) Mellem Klasse: V1 m. CAC VDH + CAC Club ELSA, bedste tæve m. CACIB + BOB
2019.12.07 Kassel, DE – Dommer: Monika Pehr, DE VHD – National udstilling (Club ELSA) Mellem Klasse: V2 m. Res. CAC VDH + Res. CAC Club ELSA
2019.11.30 Strøby, DK – Dommer: Elisabeth Hammerschmid, A RRK Mellem Klasse: Excl.3
2019.11.24 Tötensen, DE – Dommer: Helga Jürgens, DE Club RRCD Mellem Klasse: V2 m. Res. CAC VDH
2023.11.03 Herning, DK – Dommer: Elena Ruskovaara, Fin DKK – International udstilling Mellem Klasse: Exc.1 m. CK + 3. bedste tæve m. Res. CAC + Res. CACIB
2023.11.02 Herning, DK – Dommer: Kim Vigsø Nielsen, DK DKK – International udstilling Mellem Klasse: Excl.1 m. CK, bedste tæve m. CAC + CACIB og BOS
2019.10.05 Rostock, DE – Dommer: Steffen Schock, DE VDH – International udstilling Mellem Klasse: V2 m. Res. CAC VDH
2019.09.01 Billund, DK – Dommer: Denise Flaim, USA RRK Junior Klasse: Excl.2 m. CK
2019.08.31 Billund, DK – Dommer: Diana Stratton, AUS RRK Junior Klasse: Excl.1 m. Jun.CAC DKK + RRK + CK + 2. Bedste tæve m. Res. CAC

Titel: DANSK JUNIOR CHAMPION DKK + DANSK JUNIOR KLUB CHAMPION RRK

2019.08.25 Leipzig, DE – Dommer: Dr. Peter Beyersdorf, DE VDH – German Winner udstilling Mellem Klasse: V1 m. CAC VDH + CAC Club RRCD (grundet German Winner Show udløser denne plaering 2 x CAC) + bedste tæve m. CACIB + BOS

Titel: German Winner 2019

2019.08.24 Leipzig, DE – Dommer: Marion Riedel, DE VDH – International udstilling (Club DDZR) Mellem Klasse: V3
2019.08.04 Hude, DE – Dommer: Roland Spörr, A VDH – National udstilling (Club RRCD) Junior Klasse: V2 m. Jug. Res. CAC VDH + Jug. Res.CAC Club RRCD
2019.08.03 Hude, DE – Dommer: Brukhard Seibel, DE VDH – International udstilling (Club RRCD) Junior Klasse: V3
2019.07.28 Hamburg, DE – Dommer: Lisbeth Mach, CH Club RRCD – Open Air Show Junior Klasse: V3
2019.07.27 Hamburg, DE – Dommer: Hassi Assenmacher-Feyel, DE Club RRCD – Open Air Show Junior Klasse: V1 m. jug.CAC VDH + Jug. CAC Club RRCD + bedste junior + BOS

Titel: Hamburg Jugendsiegering 2019

2019.07.07 Hannover, DE – Dommer: Martin Klopsch, De VDH International udstilling (Club DDZR) Junior Klasse: V2 m. Res. CAC VDH (bliver konventeret til 1 fuldgyldigt CAC) + jug.Res.CAC Club DDZR
2019.07.06 Hannover, DE – Dommer: Horst Kettendörfer, DE VDH International udstilling (Club DDZR) Junior Klasse: V1 m. Jug.CAC VDH + Jug.CAC Club DDZR + bedste junior Titel: Hannover Jugendsiegerin 2019

Titel: TYSK JUNIOR CHAMPION VDH

2019.06.22 Vejen, DK – Dommer: Stinne Elgaard, DK DKK International udstilling Junior Klasse: Excl.1 m. CK samt Jun.CAC + 3. bedste tæve m. Res. CAC
2019.06.21 Vejen, DK – Dommer: Benny Blidh Von Schedvin, SE DKK – Nordisk udstilling Junior Klasse: Excl. 2 m. CK + Res.Jun.CAC
2019.06.09 Kirchheim, DE – Dommer: Lothar Schneider, De Club RRCD Junior Klasse: V1 m. Jug. CAC VDH + Klub Jug.CAC RRCD + bedste junior + BOS

Titel: TYSK JUNIOR CHAMPION KLUB RRCD

2019.06.08 Kirchheim, DE – Dommer: Olga Grin, RUS Club RRCD Junior Klasse: V1 m. Jug.CAC VDH + Klub Jug.CAC RRCD + bedste junior + BOB
       
Status på udstillingsåret 2018/2019 1 officiel udstilling i Danmark i Baby Klasse m. SL1 og bedste baby – 1 uofficiel udstilling (skue) i Danmark i Baby Klasse m. SL1 – 1 officiel udstilling i Hvalpe Klasse i Danmark heraf  L – 2 uofficielle udstillinger (skuer) i Hvalpe Klasse i Danmark m. SL1 samt bedste hvalp – heraf 1 som 3 bedste hvalp af alle racer og 1 som BIS4 hvalp ud af 25 fremmødte – 3 officielle udstillinger i Tyskland i Hvalpe Klasse heraf 1 som VV2, 1 som VSP og en som VV (hvis hun havde været tilmeldt i korrekt klasse) – 2 officielle udstillinger i Junior Klasse i Danmark heraf 1 m. Excl1 m. CK samt Jun.CAC samt 2. bedste tæve m. Res. CAC og 1 m. Excl.4 – 1 uofficiel udstilling (skue) i Junior Klasse i Danmark m. Excl1 + bedste junior + bedste tæve + BOB + BIG1 – 3 officielle udstillinger i Junior Klasse i Tyskland alle m. V1 m. Jug.CAC heraf 2 som bedste junior og 1 som bedste tæve + BOS og 1 som Junior BIG1
       
2019.05.25 Neumünster, DE – Dommer: Patrik Cederlöf, SE VDH – International udstilling (Klub ELSA) Junior Klasse: V1 m. Jug. CAC VDH + Klub CAC ELSA + bedste junior, Junior BIG1

Titel: Neumünster Jugendsiegering 2019

2019.04.27 Middelfart, DK – Dommer: Henk Salm, NL RRK Junior Klasse: Ecxl.1 m. CK + Jun.CAC + Klub CAC RRK + 2. bedste tæve m. Res. CAC
2019.04.14 Glowe, DE – Dommer: Dr. Peter Beyersdorf, DE Club RRCD Junior Klasse: V1 m. Jug. CAC + Klub CAC RRCD + bedste junior + BOS – Titel: Landsjugendsiegerin
2019.04.13 Glowe, DE – Dommer: Gisa Schicker, DE Club RRCD Junior Klasse: V1 m. Jug.CAC VDH + Klub CAC RRCD + bedste junior +  BOS
2019.02.16 Nørager, Dk – Dommer: Kim Vigsø Nielsen, DK DKK Kreds 7 – uofficiel udstilling (skue) Junior Klasse: Excl.1, bedste junior, Bedste tæve, BOB, BIG1
2019.02.09 Fredericia, DK – Dommer: Micahel Leonard, IR DKK – International udstilling Junior Klasse: Excl. 4
2019.01.19 Hamburg, DK – Dommer: Lothar Schneider, DE Club RRCD Hvalpe Klasse: VV – desværre ingen placering, da jeg havde fået hende tilmeldt i forkert klasse
2019.01.12 Århus, DK – Dommer: Kim Bay, DK DKK Kreds 6 – uofficiel udstilling (skue) Hvalpe Klasse: SL1 + Bedste hvalp + BIS4 hvalp ud af 25 fremmødte
2018.12.19 Kassel, DE – Dommer: Burkhard Seibel, DE VDH- International udstilling Hvalpe Klasse: VSP
2018.12.08 Kassel, DE – Dommer: Timmy Ursula Ralfe, ZA VDH – National udstilling Hvalpe Klasse VV2
2018.12.01 Billund, DK – Dommer: R.A.W.Searle, UK RRK Hvalpe Klasse: L
2018.11.17 Kolding, DK – Dommer: Leif Lehmann Jørgensen, DK DKK Kreds 4 – uofficiel udstilling (skue) Hvalpe Klasse: SL1 + bedste hvalp + 3. bedste hvalp af alle racer (12)
2018.11.04 Herning, DK – Dommer: Leif Lehmann Jørgensen, DK DKK – International udstilling  Baby Klasse: SL1 + bedste baby 
2018.09.16 Kolding, DK – Dommer Dommer: Michael Hammerich, DK DKK Kreds 4 – uofficiel udstilling (skue) Baby Klasse: SL1