Dato: Sted & dommer: Arrangør: Klasse & placering:
.
2018.12.09 Kassel, DE – Dommer: Jochen Eberhardt, DE VDH – International Udstilling Mellem Klasse: SG
2018.12.08 Kassel, DE – Dommer: E. Detkina, RUS VDH – National Udstilling Mellem Klasse: V4 (Total 15)
2018.12.01 Billund, DK – Dommer: R.A.W. Searle, UK RRK Mellem Klasse: Excl. 1 m. CK
2018.11.17 Kolding, DK – Dommer: Leif Lehmann Jørgensen, DK DKK Kreds 4 – skud Åben Klasse: Excl.1 + bedste Åben Klasse + 3. bedste Åben Klasse af alle racer (11)
2018.11.04 Herning, DK – dommer: Leif Lehmann Jørgensen, DK  DKK – International udstilling  Mellem Klasse: Excl. 3 
2019.10.07 Rostock, DE – dommer: Dr. Peter Beyersdorf, DE  VDH – International udstilling  Mellem Klasse: V4 
2019.09.16 Kolding, DK – dommer: Michael Hammerich, DK DKK Kreds 4 – skue Åben Klasse: Excl1 + Bedste Åben Klasse + 4. Bedste åben Klasse af alle arcer
2018.09.02 Bremen, DE – dommer: E. Detkina, RUS VDH – National udstilling Mellem Klasse: V4
2018.09.01 Bremen, DE – dommer: Petra Stracke, DE VDH – International udstilling Mellem Klasse: SG3
2018.05.26 Leipzig, DE – dommer: Karin van Klaveren, DE VDH – German Winner Show Mellem Klasse: V3
2018.08.25 Leipzig, DE – dommer: C. Pelzmann-Kraus, A VDH – International udstilling Mellem Klasse: SG3
2018.08.04 Billund, DK – dommer: Malgorzata Wieremiedjcsyk-Wierzchowska DKK – Nordisk udstilling Mellem Klasse: Excl.1 m. CK + BHK2 m. CAC + Res. NCAC
2018.06.18 Vejen, DK – dommer: Laurent Pichard DKK – International udstilling Junior Klasse: Excl.1 m. jun.CAC + CK + Crufts kvalificert 2019
2018.06.03 Neumünster, DE – dommer: Johann Hiddes, NL VDH – International udstilling Junior Klasse: SG
Status på udstillingsåret 2017/2018 1 uofficiel udstilling (skue) i Danmark i baby Klasse m. SL1
1 officiel udstilling i Danmark i Hvalpe Klasse m. SL2
1 uofficiel udstilling (skue) i Danmark i Hvalpe Klasse m. SL2
5 officielle udstilling i Danmark i Junior Klasse – 2 som Excl.2 heraf 1 m. CK + Res..Jun.CAC, 2 som Excl.3 og 1 som VG4
4 officielle udstilling i Tyskland i Junior Klasse – 1 som V1 m. Jug.CAC VDH + Club + bedste junior, 1 som V3 og 2 som SG
4 uofficielle udstillinger (skuer) i Danmark i junior Klasse  – 2 som Excl1 heraf 1 som BHK1 + BIR, 2 som Excl.2

 

Dato: Sted & dommer: Arrangør: Klasse & placering:
2018.05.20 Goch, DE – dommer: Lothar Schneider, DE Club RRCD Junior Klasse: SG
2018.05.19 Goch, DE – dommer: Burkhard Seibel, DE Club RRCD Junior Klasse: V3
2018.05.10 Stepping, DK – dommer: John Finnick Pedersen, DK FDA Junior Klasse: Excl.3
2018.03.10 Billund, DK – dommer: Vanessa Moyano Gonzalves, ES RRK Junior Klasse: Excl.2
2018.03.03 Kolding, DK – dommer: Christine Værnholt Preisler, DK DKK – Kreds 4 – skue Junior Klasse: Excl.2
2018.02.17 Nørager, DK – dommer: Mette Aunsberg, DK DKK – Kreds 7 – skue Junior Klasse: Ecxl.1 + BHK1 + BIR
2018.02.10 Fredericia, DK – dommer: Antoan J. Hlebarov, BUL DKK – International udstilling Junior Klasse: Excl.2 m. CK + Res.Jun.CAC
2018.01.18 Århus, DK – dommer: Erling Kjær Petersen, DK DKK Kreds 6 – skue Junior KLasse: Ecxl.2 + BHK3
2017.12.10 Kassel, DE – dommer: Marion E. Franke, NL VDH – International udstilling Junior Klasse: V1 m. Jug. CAC VDH + Cub + Bedste junior
2017.12.09 Kassel, DE – dommer: G. Kastle, DE VDH – National udstilling Junior Klasse: SG
2017.11.18 Kolding, DK – dommer: Mette Sørum, DK DKK Kreds 4 – skue Junior KLasse: Excl.1
2017.11.05 Herning, DK – dommer: Jette Vind Ramvad, DK DKK – International udstilling Junior Klasse: Ecxl.3
2017.11.04 Herning, DK – dommer: Leif-Herman Wilberg, No DKK – International udstilling Junior Klasse: VG4
2017.09.02 Billund, DK – dommer: Sarka Stusakova, SK RRK Hvalpe Klasse: SL2
2017.08.17 Kolding, DK – dommer: Rikke Andersen, DK DKK Kreds 4 -skue Hvalpe Klasse: SL2
2017.06.24 Sabro, DK – dommer: Lene Kildeborg, DK DKK Kreds 6 – skue Baby Klasse: SL1