Dato: Sted & Dommer: Arrangør: Klasse & Placering:
.
2019.12.14 Horne, DK – Dommer: Gitte Finnick Pedersen, DK DKK – Kreds 11 – Uofficiel Udstilling (skue) Åben Klasse: Excl.1 + bedste han + BIM
2019.12.08 Kassel, DE – Dommer: Monika Pehr, DE VDH – International Udstilling Åben Klasse: V8 (26 tilmeldte – 17 fremmødte)
2019.12.07 Kassel, DE – Dommer: Sárka Stusáková, CZ VDH – National Udstilling Åben Klasse: V8 (21 tilmeldte – 15 fremmødte)
2019.11.30 Strøby, DK – Dommer: Elisabeth Hammerschmid, A RRK Åben Klasse: Excl. 4
2019.11.24 Tötensen, DE – Dommer: Helga Jürgens, DE Club RRCD Åben Klasse:
2019.03.11 Herning, DK – Dommer: Elena Ruskovaara, Fin DKK – International Udstilling Åben Klasse: VG4
2019.11.02 Herning, DK – Dommer: Kim Vigsø Nielsen, DK DKK – International Udstilling Åben Klasse: VG4
2019.10.05 Rostock, DE – Dommer: Steffen Schock, DE VDH – International Udstilling Åben Klasse: SG3
2019.09.01 Billund DK – Dommer: Diane Stratton, AUS RRK Åben Klasse: Excl. 2 m. CK + BHKL4 m. Res. CAC
2019.08.31 Billund, DK –  Dommer: Denise Flaim, USA RRK Åben Klasse. Excl. 5 m. CK
2019.09.25 Leipzig, DE – Dommer: Dr. Peter Beyersdorf, DE VDH – Germin Winner Show Åben Klasse: V
2019.08.24 Leipzig, DE – Dommer: Marion Riedel, DE VDH – International Udstilling Åben Klasse: SG
2019.08.04 Hude, DE – Dommer: Roland Spörr, A VDH – National Udstilling Åben Klasse: SG
2019.08.03 Hude, DE – Dommer: Burkhard Seibel, DE VDH – International Udstilling Åben Klasse: SG
2019.07.28 Hamburg, DE – Dommer: Lisbet Mach, CH Kub RRCD – Open Air Show Åben Klasse: V1 m. CAC VDH
2019.07.27 Hamburg, DE – Dommer: Hassi Assenmacher- Feyel, DE Klub RRCD – Open Air Show Åben Klasse: V1 m. CAC VDH
2019.07.07 Hannover, DE – Dommer: Martin Klopsch, DE VDH – International Udstilling Åben Klasse: V4
2019.07.06 Hannover, DE – Dommer: Horst Kettenförfer, DE VDH – International Udstilling Åben Klasse: V5
2019.06.22 Vejen, DK – Dommer: Stinne Elgaard, DK DKK Åben Klasse: Ecxl. 5
2019.06.21 Vejen, DK – Dommer: Benny Blidh von Schedvin, SE DKK Åben Klasse: VG
2019.06.09 Kirchheim, DE – Dommer: Lothar Schneider, DE Klub RRCD Åben Klasse: SG
2019.06.08 Kirchheim, DE – Dommer: Olga Grin, RUS Klub RRCD Åben Klasse: SG

 

Status på udstillingsåret 2018/2019 4 uofficielle udstillinger (skuer) i Danmark – alle 4 m. Excl.1 – heraf 3 som bedste Åben Klasse, 1 som BHKL2 & 1 som BIM – heraf 1 som 3. bedste Åben Klasse af alle racer og 1 som 4. bedste Åben klasse af alle racer
1 officiel udstilling i Danmark i Junior Klasse 1 Excl. 1 m. CK + junior CAC + Cruft Kvalificeret 2019
4 officielle udstillinger i Danmark i Mellem Klasse – heraf 2 som Excl.1 m. CK – heraf 1 som BHKL2 m CAC + Res. NCAC og 1 som Excl.3
2 officielle udstillinger i Danmark i Åben Klasse: begge 2 med Excl – heraf 1 som Excl.5
1 officiel udstilling i England på CRUFT i Mid Limit Class – nr. 3 ud af 9
1 officiel udstilling i Tyskland i junior Klasse m. SG
7 officielle udstillinger i Tyskland i Mellem Klasse – heraf 1 som V3, 3 som V4, 2 som SG3 og 1 som SG
3 officielle udstillinger i Tyskland i Åben Klasse – heraf 1 som V3, 1 som V4 og 1 som SG2

 

Dato: Sted & dommer: Arrangør: Klasse & placering:
2019.05.25 Neumünster, DE – Dommer: Patrik Cederlöf, SE VDH Åben Klasse: V4
2019.04.27 Strib, DK – Dommer: Henk Salm, NL RRK Åben Klasse: Excl
2019.04.14 Glowe, DE – Dommer: Peter Beiersdorf, DE Club RRCD Åben Klasse: SG2
2019.04.13 Glowe, DE – Dommer: Gisa Schicker, DE Club RRCD Åben Klasse: V3
2019.03.09 Birmingham, UK – Dommer: Mrs. G. Cairns, UK Cruft Mid Limit Class: nr. 3 ud af 9 fremmødte
2019.02.16 Nørager, DK – Dommer: Kim Vigsø Nielsen, DK DKK – Kreds 7 Uofficiel udstilling (skue) Åben Klasse: Excl1+ Bedste åben Klasse + BIM
2019.02.09 Fredericia, DK – Dommer: Michael Leonard, Irland DKK – International udstilling Åben Klasse: Excl.5
2019.01.12 Århus, DK – Dommer: Kim Bay, DK DKK – Kreds 6 Uofficial udstilling (skue) Åben Klasse: Ecxl.1 + BHKL2
2018.12.09 Kassel, DE – Dommer: Jochen Eberhardt, DE VDH – International Udstilling Mellem Klasse: SG
2018.12.08 Kassel, DE – Dommer: E. Detkina, RUS VDH – National Udstilling Mellem Klasse: V4 (Total 15)
2018.12.01 Billund, DK – Dommer: R.A.W. Searle, UK RRK Mellem Klasse: Excl. 1 m. CK
2018.11.17 Kolding, DK – Dommer: Leif Lehmann Jørgensen, DK DKK Kreds 4 – skud Åben Klasse: Excl.1 + bedste Åben Klasse + 3. bedste Åben Klasse af alle racer (11)
2018.11.04 Herning, DK – dommer: Leif Lehmann Jørgensen, DK  DKK – International udstilling  Mellem Klasse: Excl. 3 
2019.10.07 Rostock, DE – dommer: Dr. Peter Beyersdorf, DE  VDH – International udstilling  Mellem Klasse: V4 
2019.09.16 Kolding, DK – dommer: Michael Hammerich, DK DKK Kreds 4 – skue Åben Klasse: Excl1 + Bedste Åben Klasse + 4. Bedste åben Klasse af alle arcer
2018.09.02 Bremen, DE – dommer: E. Detkina, RUS VDH – National udstilling Mellem Klasse: V4
2018.09.01 Bremen, DE – dommer: Petra Stracke, DE VDH – International udstilling Mellem Klasse: SG3
2018.05.26 Leipzig, DE – dommer: Karin van Klaveren, DE VDH – German Winner Show Mellem Klasse: V3
2018.08.25 Leipzig, DE – dommer: C. Pelzmann-Kraus, A VDH – International udstilling Mellem Klasse: SG3
2018.08.04 Billund, DK – dommer: Malgorzata Wieremiedjcsyk-Wierzchowska DKK – Nordisk udstilling Mellem Klasse: Excl.1 m. CK + BHK2 m. CAC + Res. NCAC
2018.06.18 Vejen, DK – dommer: Laurent Pichard DKK – International udstilling Junior Klasse: Excl.1 m. jun.CAC + CK + Crufts kvalificert 2019
2018.06.03 Neumünster, DE – dommer: Johann Hiddes, NL VDH – International udstilling Junior Klasse: SG
Status på udstillingsåret 2017/2018 1 uofficiel udstilling (skue) i Danmark i baby Klasse m. SL1
1 officiel udstilling i Danmark i Hvalpe Klasse m. SL2
1 uofficiel udstilling (skue) i Danmark i Hvalpe Klasse m. SL2
5 officielle udstilling i Danmark i Junior Klasse – 2 som Excl.2 heraf 1 m. CK + Res..Jun.CAC, 2 som Excl.3 og 1 som VG4
4 officielle udstilling i Tyskland i Junior Klasse – 1 som V1 m. Jug.CAC VDH + Club + bedste junior, 1 som V3 og 2 som SG
4 uofficielle udstillinger (skuer) i Danmark i junior Klasse  – 2 som Excl1 heraf 1 som BHK1 + BIR, 2 som Excl.2

 

Dato: Sted & dommer: Arrangør: Klasse & placering:
2018.05.20 Goch, DE – dommer: Lothar Schneider, DE Club RRCD Junior Klasse: SG
2018.05.19 Goch, DE – dommer: Burkhard Seibel, DE Club RRCD Junior Klasse: V3
2018.05.10 Stepping, DK – dommer: John Finnick Pedersen, DK FDA Junior Klasse: Excl.3
2018.03.10 Billund, DK – dommer: Vanessa Moyano Gonzalves, ES RRK Junior Klasse: Excl.2
2018.03.03 Kolding, DK – dommer: Christine Værnholt Preisler, DK DKK – Kreds 4 – skue Junior Klasse: Excl.2
2018.02.17 Nørager, DK – dommer: Mette Aunsberg, DK DKK – Kreds 7 – skue Junior Klasse: Ecxl.1 + BHK1 + BIR
2018.02.10 Fredericia, DK – dommer: Antoan J. Hlebarov, BUL DKK – International udstilling Junior Klasse: Excl.2 m. CK + Res.Jun.CAC
2018.01.18 Århus, DK – dommer: Erling Kjær Petersen, DK DKK Kreds 6 – skue Junior KLasse: Ecxl.2 + BHK3
2017.12.10 Kassel, DE – dommer: Marion E. Franke, NL VDH – International udstilling Junior Klasse: V1 m. Jug. CAC VDH + Cub + Bedste junior
2017.12.09 Kassel, DE – dommer: G. Kastle, DE VDH – National udstilling Junior Klasse: SG
2017.11.18 Kolding, DK – dommer: Mette Sørum, DK DKK Kreds 4 – skue Junior KLasse: Excl.1
2017.11.05 Herning, DK – dommer: Jette Vind Ramvad, DK DKK – International udstilling Junior Klasse: Ecxl.3
2017.11.04 Herning, DK – dommer: Leif-Herman Wilberg, No DKK – International udstilling Junior Klasse: VG4
2017.09.02 Billund, DK – dommer: Sarka Stusakova, SK RRK Hvalpe Klasse: SL2
2017.08.17 Kolding, DK – dommer: Rikke Andersen, DK DKK Kreds 4 -skue Hvalpe Klasse: SL2
2017.06.24 Sabro, DK – dommer: Lene Kildeborg, DK DKK Kreds 6 – skue Baby Klasse: SL1